معرفی اپراتورهای پیامک

اپراتورهای ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه بیشتر با سرشاخه هایی که ارائه می دهند شناخته می شوند. اپراتورهای تلفن همراه نظیر همراه اول، ایرانسل و ..... با ارائه سرشاخه های مذکور امکان ارائه سرویس را برای این شرکت ها فراهم نموده اند.

این سرشاخه ها در حال حاضر شماره های 1000 ، 2000 ، 3000 ، 5000 و پیش شماره خط ثابت استان تهران و البرز (021 ، 026) می باشند.


کسانی که در حال حاضر از سرویس پیام کوتاه این شرکت ها استفاده می نمایند ، یکی از زیر شاخه های این شرکت ها را خریداری نموده و از آن برای ارسال پیامک استفاده می نمایند.

به طور مثال کاربری که تمایل به داشتن یک خط پیامکی داشته باشد می تواند از اپراتور با سرشاخه 1000 ، خط 1000123456789 را درخواست داده و در صورتی که این خط پیشتر به کسی تخصیص داده نشده بود از آن برای دریافت و ارسال پیامک استفاده نماید.


کارفرمایان و شرکت های ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه ، با ارائه سرویس های به روز و پیشرفته امکان اتصال کاربر به اپراتورهای مذکور را فراهم می نمایند تا کاربر بتواند با استفاده از یک بستر اینترنتی و بدون نیاز به سخت افزارجانبی اقدام به مدیریت ارسال و دریافت پیامک نماید.